Biel jest kolorem, który cieszy się niesłabnącym od lat zainteresowaniem przy urządzaniu wnętrz. Niewątpliwie najczęstszym wyborem są białe drzwi wewnętrzne. Skąd bierze się ten fenomen i jakie cechy wyróżniają białe skrzydła drzwiowe?

  1. Uniwersalność

Biały pasuje do wszystkiego – obojętnie, jaki masz kolor podłogi, jakie masz ściany i meble. Biel jest po prostu bezpieczna. Nawet jeżeli po kilku latach zechcesz zmienić wystrój swojego wnętrza, z dużą dozą prawdopodobieństwa białe skrzydła nadal będą do niego pasować. To ważne, ponieważ wydatek na nowe drzwi stanowi istotny punkt w budżecie. Obecnie coraz modniejsze są kontrasty, przy których jasne drzwi świetnie uspokajają przestrzeń.

  1. Delikatność

Biel kojarzy się z czystością, świeżością. Istnieje wiele pomieszczeń, do których wybiera się z tego powodu właśnie jasną kolorystykę (łazienki, kuchnie, sypialnie). Białe skrzydła drzwiowe podkreślają ten efekt, jeżeli oczywiście odpowiednio się o nie dba.

  1. Rozjaśnienie nawet niewielkiego pomieszczenia

W polskich warunkach rzadko kiedy ma się do dyspozycji bardzo duże pomieszczenia w domu. Zazwyczaj brakuje w nich również światła. W takich przypadkach to właśnie biel wspaniale je rozjaśnia. Optycznie sprawia wrażenie, że wnętrze jest nie tylko większe, ale także schludniejsze i bardziej uporządkowane.

  1. Oszczędność

Białe drzwi są popularne, dzięki czemu dostępne w dobrej cenie, ale biel to przede wszystkim oszczędność formy. Dodają one wnętrzu lekkości. W przeciwieństwie do tych w ciemnej kolorystyce są niezobowiązujące i nie wymagają szczególnego traktowania. Nadają się dla osób, które nie czują się zbyt pewnie w dziedzinie aranżacji wnętrz. Zazwyczaj wszędzie wyglądać będą tak samo dobrze.

  1. Elegancki minimalizm

Osoby, które nie lubią chaosu i nadmiaru ozdób, wybierają właśnie biel. Pasuje ona doskonale do prostych, oszczędnych wnętrz. Biel pozwala na uspokojenie się. Jest elegancka i z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że nigdy nie wyjdzie z mody.

Istnieją osoby, które nie wyobrażają sobie drzwi w innym kolorze niż białe. Na szczęście obecnie wybór wzorów skrzydeł jest na tyle duży, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Zachęcamy do wysłania do nas zapytania o wycenę produkcji drzwi wewnętrznych w wybranym wzorze. Można tego dokonać w naszej zakładceKontakt