Czy drzwi do sypialni powinny być takie same jak w całym mieszkaniu? Może wobec nich stosuje się inne standardy? W jaki sposób wybrać swoje idealne drzwi wewnętrzne, które sprawdzą się także w sypialni?

Producenci oferują współcześnie na tyle duży wybór drzwi wewnętrznych, że nawet wobec tej samej stylistyki do wyboru jest naprawdę wiele ich rodzajów, dlatego do każdego pomieszczenia wybrać można nieco inny model.

Święta cisza

Sypialnia, która zapewniać ma przede wszystkim relaks, powinna być także nastawiona na pełne wyciszenie. Nietrudno jest je uzyskać, jeżeli wybierze się solidny, a przede wszystkim pełny model, który zablokuje wszelkie niepotrzebne dźwięki. Jednocześnie pełne drzwi, o ile oczywiście okna także zostaną dobrze zabezpieczone, to również gwarancja relaksu nawet w ciągu dnia. Nie będzie przez nie przedostawało się światło słoneczne, dlatego można liczyć na drzemkę także w samo południe. Takie drzwi są również bardzo solidne, co ważne, jeżeli w domu mieszkają dzieci. Nawet w przypadku tak zwanego „domu otwartego”, sypialnia ma zupełnie inny charakter, w którym liczy się przede wszystkim poczucie intymności.

Nieco światła

Każdy ma jednak nieco inne wymagania. W przypadku niektórych domów intymność nie jest kluczowa, ponieważ każdy ma swoją strefę albo po prostu zamieszkuje go mniej osób. Wówczas, zwłaszcza jeżeli mieszkanie jest typowym współczesnym mieszkaniem w bloku, warto się doświetlić. Niewątpliwie duże przeszklenia, na przykład z mlecznego szkła, prezentują się bardzo elegancko. Co ważne, dodają one przestrzeni lekkości. Osoby chcące zachować nieco dla siebie, mogą postawić na wąskie szybki, które optycznie odciążają całe skrzydło.

Postawić można także na nowoczesne rozwiązania, takie jak wybór skrzydła z naklejonym na nie lustrem. W sypialni przyda się jako lustro garderobiane, a przy okazji doda nieco blasku wnętrzu, nawet niezbyt dużemu. W końcu lustro to zawsze najlepszy sposób na optyczne powiększenie wnętrza.

Drzwi przesuwne

Zdarzają się oczywiście sypialnie wręcz wydzielane z reszty mieszkania, które są niewielkie i nieustawne. Zadbać można także o taką przestrzeń decydując się na drzwi przesuwne lub łamane, które nie zabiorą wiele z cennego miejsca, a zamiast tego stworzą wyraźną granicę pomiędzy wszystkimi częściami domu. Dobierając takie rozwiązanie, pod uwagę należy wziąć jednak ich konstrukcję. Z pewnością nie każde będą działały w ten sam sposób i nie wszystkie również dobrze się sprawdzą w każdym mieszkaniu. Zapewniają one także zdecydowanie niższą izolację akustyczną. Niektórzy jednak nie lubią tego rodzaju rozwiązań, ponieważ czują się jakby mieszkali w garderobianej szafie.

Przed wyborem drzwi wewnętrznych do sypialni warto zastanowić się, czego tak naprawdę się od nich oczekuje. Mają dawać poczucie odosobnienia, dodatkowo zaciemniać, czy też oferować jeszcze inne udogodnienia? Od tego wszystkiego zależy wybór konkretnego modelu. Nasza firma pod tym względem oferuje naprawdę duży wybór, dzięki czemu każdy dobierze dla siebie idealne rozwiązanie.