Moda na kolor czarny wraca co jakiś czas. Jednak w roku 2019 czarny pojawia się na dotychczas rzadko wykorzystywanym w tym celu przedmiocie, czyli na drzwiach wewnętrznych. To trend, który do Polski przybył prosto z Mediolanu. Tam jest on ciekawie wykorzystywany w designerskich realizacjach.

Doskonałe dopasowanie

Czarne drzwi warto wykorzystać, jeżeli w danym przypadku naprawdę dobrze pasują one do koloru ścian i podłóg, a także do wybranych mebli. Zaleca się, aby występowały one raczej w prostej formie, która najlepiej wydobędzie szlachetność tej barwy.

Czarny to kolor wymagający, który z pewnością nie będzie tak samo dobrze wyglądał w każdym wnętrzu. Przede wszystkim przeanalizować trzeba dobrze powierzchnię danego pokoju oraz jego nasłonecznienie. Pełne drzwi lepiej pasować będą do większych wnętrz. Te skromniejsze wcale nie muszą rezygnować z czarnych drzwi, ale w tym wypadku lepszym modelem jest taki z przeszkleniami. Czarny jest kolorem, który pochłania światło, zwłaszcza w wersji matowej.

Idealny kontrast

W jaki sposób zestawiać czarne drzwi w danym pomieszczeniu? W tym wypadku można je wykorzystać na zasadzie kontrastu albo wręcz przeciwnie – spójnego uzupełnienia. Wszystko zależy od tego, czy tak mocny kolor drzwi ma się wysuwać na pierwszy plan. Wówczas najlepiej jest je skontrastować ze zdecydowanie bardziej spokojnym otoczeniem. Za takie uznać można na przykład białe ściany, meble z elementami szklanymi, z metalem. To zawsze wyglądać będzie bardzo stylowo i elegancko.

Ciemne drzwi i ciemne barwy także mogą być ciekawe. Wówczas taka kolorystyka nieco „wycisza” mocną czerń. Już od kilku lat bardzo popularny jest między innymi trend skandynawski i inne, które gloryfikują jasne wnętrza. Tymczasem dobrze przemyślana ciemna przestrzeń jest bardzo szlachetna, elegancka. Czarne drzwi tylko to podkreślą.

Czarne drzwi są bardzo wymagające i z pewnością nie każdy ma na tyle odwagi, aby się na to zdecydować. Podejmując się jednak takiego wyzwania, koniecznie trzeba wybrać model wysokiej jakości, ponieważ czerń nie uznaje żadnych kompromisów.