Szacuje się, że nawet co drugi Polak może mieć alergię na jakiś czynnik drażniący. Ten problem bardzo często dotyczy dzieci, które nierzadko dopiero po latach z niego wyrastają. Najlepszym sposobem na radzenie sobie z alergią, jest po prostu unikanie alergenów. Ma to duże znaczenie w kontekście planowania urządzenia i wykończenia domu lub mieszkania.

Podłoga z drewna – łatwa do utrzymania w czystości

Podłoga jest pod względem powierzchni jednym z największych elementów domu. Z tego powodu materiał, z jakiego jest wykonana, ma tak duże znaczenie. Z myślą o alergiku powinno się unikać wszystkich materiałów, w których rozwijać się mogą roztocza, takich jak dywany i wykładziny, szczególnie z długim włosiem. Trudno je zachować we wzorowej czystości na co dzień. Dużo prostsze jest zdecydowanie się na gładki materiał, który łatwo jest odkurzyć i umyć, taki jak podłoga wykonana z drewnianych desek. W razie potrzeby są także specjalne środki czystości, których użyć można w walce o czystość tej powierzchni.

Zalety drewnianej podłogi w domu alergika

Łatwość sprzątania to podstawowa, ale nie jedyna zaleta wykorzystania drewnianej podłogi w domu alergika. Kolejną jest jej antystatyczność. Oznacza to, że naturalny materiał, jakim jest drewno, nie przyciąga do siebie kurzu. Inaczej jest w przypadku sztucznych materiałów, takich jak panele podłogowe, które mogą się elektryzować. Do tego duże deski oznaczają mniej łączeń, w których ewentualne zabrudzenia mogą się osadzać. Z tego powodu dla alergików nie są zalecane parkiety, w których pojedyncze klepki mogą się lekko poruszać. Podłogi drewniane to duża powierzchnia materiału, a jej staranne położenie pozwala uniknąć prześwitów.

W naszej ofercie jest podłoga dębowa i bambusowa. Oba te rodzaje drewna mają nieco inne cechy, ale są one tak samo zalecane dla alergików. Ten problem dotyczy również Ciebie albo Twoich bliskich? W takim razie zapoznaj się z naszymi propozycjamipodłóg drewnianych, a także koniecznie się z nami skontaktuj – odpowiemy na wszelkie pytania i przygotujemy wycenę.