Większość z nas spędza w swoim biurze nawet 40 godzin tygodniowo. To całkiem sporo czasu. Dlatego ważne jest, aby biuro było dostosowane do naszych potrzeb. Istotnym czynnikiem jest nie tylko to jakie mamy do dyspozycji biurko czy krzesło, ale także kolor ścian, rodzaj mebli i oczywiście – drzwi. Choć nie zwracamy zazwyczaj uwagi na drzwi do biura warto to zmienić, ponieważ odpowiadają nie tylko za elegancki wygląd miejsca w którym spędzamy codziennie masę czasu, ale także za jego funkcjonalność.

Z przeszkleniem czy bez

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele bardzo zróżnicowanych drzwi. Niektóre z nich są wykonane w 100% z drewna lub sklejki, natomiast inne zawierają w sobie różnej wielkości przeszklenia. W sprzedaży są też dostępne drzwi wykonane w całości z tafli szklanej. Zarówno jedne jak i drugie mają swoje wady i zalety. O tym jak się sprawdzą drzwi w konkretnym biurze decyduje wiele czynników. Jeśli pracownik zajmujący potrzebuje ciszy i skupienia, wówczas szklane drzwi z pewnością się nie sprawdzą. Nie są one również dobrym rozwiązaniem w miejscach, gdzie każdy odwiedzający może zajrzeć do biura. Wprawdzie wydaje się, że szklana tafla pozwala na kontrolę pracowników, jednak bardzo często działa wręcz odwrotnie. Zaglądający z zewnątrz gapie rozpraszają osoby zajęte pracą, co działa na niekorzyść wszystkich. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem są drzwi z niewielkimi przeszkleniami, albo wręcz bez przejrzystych elementów.

Dźwiękoszczelność

Praca biurowa wymaga skupienia i ciszy, dlatego wybierając drzwi do biura warto zwrócić uwagę na ich dźwiękoszczelność. Jest ona szczególnie ważna w pomieszczeniach biurowych, gdzie odbywają się spotkania z klientami. Spokój i cisza sprzyjają negocjacjom biznesowym a także zapewniają poczucie intymności w miejscach, gdzie klienci i petenci załatwiają swoje sprawy.

Bezpieczeństwo

Kolejnym ważnym elementem branym pod uwagę podczas wybierania drzwi do biura powinno być ich bezpieczeństwo. Jak z pewnością każdy z nas wie, biura są bardzo różne. Zadaniem niektórych jest stworzenie przyjemnych warunków do przyjmowania klientów, a w innych poza pracownikami mieszczą się także pokaźne archiwa z dokumentami. Zarówno jedne jak i drugie biura muszą być odpowiednio zabezpieczone, dlatego wybierając najlepszy model drzwi koniecznie trzeba zwrócić uwagę na zamontowane w nim klamki i zamki.

Drzwi biurowe muszą spełniać szereg funkcji. Przede wszystkim powinny się dobrze prezentować. Ponadto muszą gwarantować osobom pracującym w biurze lub odwiedzającym je możliwość komfortowej pracy lub rozmowy. Na koniec muszą spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. Drzwi w biurze powinny chronić zawartość biura nie tylko wtedy, gdy wewnątrz pracują ludzie ale także w czasie, kiedy biuro jest puste.