Wielu z nas kupując drzwi automatycznie pyta czy w cenę wliczony jest ich montaż. Jeśli nie, dopytujemy zaraz o to, czy można dopłacić za taką usługę i cieszymy się, że ktoś zamontuje drzwi za nas. Warto jednak wiedzieć, że samodzielny montaż drzwi wewnętrznych, wbrew pozorom, wcale nie jest taki trudny jakby się mogło wydawać. Przekonuje nas o tym Marcin Kubicki w najnowszym filmie instruktażowym.

Przed montażem drzwi pamiętaj, aby przygotować:

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie drzwi we własnym zakresie musisz pamiętać, że nie dasz rady wykonać tego zupełnie sam. Potrzebna będzie pomoc drugiej osoby, chociażby do tego, aby przenieść drzwi czy przytrzymać futrynę podczas montażu. Dlatego przed planowanymi pracami poproś o pomoc kogoś z bliskich lub znajomych.

Przed rozpoczęciem prac zbierz także wszystkie niezbędne narzędzia, aby nie szukać ich wtedy, gdy będą potrzebne. W zasięgu ręki musisz mieć młotek, rozpórki, kliny, piankę do montażu drzwi, poziomicę i metrówkę. Później przyda się również bezbarwny silikon do zamontowania listew zewnętrznych. Jeśli okaże się, że po sklejeniu listew wykończeniowych pojawią się niewielkie szczeliny wówczas należy dokupić silikon w kolorze drzwi i nim wypełnić dziury w taki sposób, by stały się niewidoczne.

Jak zamontować drzwi?

Nie da się napisać w kilku słowach w jak zamontować drzwi, dlatego zachęcam do obejrzenia filmu z instruktażem, który przygotował Marcin Kubicki.

Jak widać montaż drzwi nie wymaga specjalnych zdolności i nawet laik może sobie z nim poradzić. Może więc przy zakupie kolejnych drzwi zamiast dopłacać za ich zamontowanie spróbujesz własnych sił?