Istnieją oczywiście podstawowe elementy wpływające na to, czy dane wnętrze jest praktyczne i ładne. Jednak w największej mierze decydują o tym detale.

To właśnie detale podkreślają, a nierzadko wręcz tworzą, charakter wnętrza. Pozwalają one na zindywidualizowanie swojego projektu i na stworzenie przestrzeni, w której mieszkańcy dobrze się czują. Tego rodzaju elementy, pozornie naprawdę drobne, są podstawą chociażby home stagingu, mającego za zadanie przyciągnąć do nieruchomości potencjalnych kupujących. To świadczy o olbrzymiej roli mikrocząstek.

W wielu przypadkach nie trzeba robić generalnego remontu, zwłaszcza jeżeli podstawowe elementy są w dobrym stanie. Dodanie paru drobiazgów może całkowicie odmienić wnętrze i wyciągnąć na wierzch jego wszystkie atuty.

Łazienka

Łazienka jest tym pomieszczeniem, które projektuje się raz z nadzieją, że w niezmienionym stanie przetrwa wiele lat. Nic dziwnego, w końcu zmiana płytek lub armatury łączy się z wysokimi kosztami. Jednak swoją łazienkę, szczególnie jeżeli jest ona klasyczna, odmienić można prostymi elementami, takimi jak obrazy na ścianie (są również w wersji do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności), kwiaty (trend botaniczny jest nadal modny) albo mocne akcenty kolorystyczne w formie praktycznych dodatków: mydelniczek, ręczników, kubeczków.

Sypialnia

Prosta sypialnia to czasami gwarancja miłego wypoczynku. Raczej zrezygnuj tutaj z wielu barw na rzecz zachowania harmonii. Objawia się to między innymi wykorzystanie dużych poduszek, miękkimi zasłonami oraz światłem, które czaruje nastrój. Najlepiej sprawdzają się lampki lub kinkiety koło łóżka – korzysta się z nich najczęściej. Wpływają one na poczucie przytulności.

Salon

Salon jest przestrzenią, w której w domu spędza się najwięcej czasu. Dlatego do jego urządzenia trzeba z jednej strony się przyłożyć, ale z drugiej – można sobie pozwolić na więcej. Przygotuj kilka dodatków, które zmieniać będziesz wraz ze zmieniającą się porą roku, na przykład wazony, świeczniki, obrusy na stole albo poszewki na poduszki. W przypadku pokoju dziennego można poszaleć, wybierając mocne akcenty na ścianę, takie jak duże grafiki. Dzięki takim elementom goście odwiedzający dom poznają osobowość gospodarza. Dobrze sprawdzą się także przedmioty łączące się z pasją właścicieli domu.

Kuchnia

Kuchnia jest przede wszystkim praktyczna, co nie oznacza wcale, że i w tym przypadku nie można nieco zaszaleć. Najprościej jest oczywiście kupić ciekawą zastawę stołową i dodatki, takie jak pieprzniczka i solniczka albo kolorowe puszki do przechowania produktów spożywczych. Wybierz jednak gamę 3-4 kolorów, które w różnym natężeniu będą królować w kuchni.