Pięknie zaprojektowane wnętrze nie tylko dobrze wpływa na samopoczucie przebywających w nim osób, ale podwyższa również komfort mieszkania w nim. Każda osoba przynajmniej raz w życiu staje przed wyzwaniem zaplanowania swojej przestrzeni życiowej. Jednocześnie mało kto ma dostatecznie dużo wiedzy i doświadczenia, by móc zrobić to kompleksowo.

W takich sytuacjach okazuje się, że warto zaufać profesjonalistom. Dobry architekt nie tylko zaproponuje ładnie dobrane do siebie wykończenie wnętrz, meble i dodatki, ale także uczyni przestrzeń wykorzystaną w stu procentach, zadba o miejsce do przechowywania i weźmie pod uwagę preferencje całej rodziny.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty?

Profesjonalny architekt wnętrz kieruje się przede wszystkimi prośbami i sugestiami zleceniodawców. Musi mieć na uwadze potrzeby właścicieli mieszkania lub domu, ich możliwości finansowe oraz techniczną stronę nieruchomości.

Dobrze zaprojektowane wnętrze jest ponadczasowe – opiera się chwilowym trendom, by za rok lub dwa nie wymagać kolejnych drogich przeróbek. Z jednej strony są to usługi oczywiście płatne, ale z drugiej – w zamian otrzymuje się dopasowany do siebie efekt, który wpływa na zwiększenie rynkowej wartości mieszkania.

Jak pracuje architekt wnętrz?

Architekt wnętrz chętnie posłucha sugestii osób korzystających z jego pomocy. Dotyczą one na przykład ulubionego stylu albo kolorów, a nawet wymarzonej sofy w salonie. Te sugestie powinny być wzięte pod uwagę i dostosowane do możliwości lokalu. Często w trakcie pracy tworzy różnego rodzaju tablice inspiracji. Bardzo ważne jest także określenie budżetu aranżacji z góry, aby od początku było wiadomo, na ile można sobie pozwolić.

Architekt nie tylko projektuje wnętrze, ale także powinien stać na straży prawidłowej realizacji remontu. W ten sposób zdejmuje z pleców inwestorów kolejny kłopot. W trakcie prowadzonych prac na jaw wyjść mogą różne niespodzianki (zwłaszcza jeżeli budynek jest stary), które na bieżąco trzeba korygować w projekcie. Architekt może także kupować wszystkie materiały, nieraz mając w sklepie specjalną zniżkę. Zazwyczaj ma on również zaufaną ekipę przeprowadzającą remont. Duży projekt oznacza kilka miesięcy prac, dlatego warto mieć kogoś, kto zajmie się ich pełną logistyką.

Architekt wnętrz swoją pracę rozpoczyna od zera, co znaczy, że może zaprojektować przesunięcie ściany, zmianę umiejscowienia pomieszczeń, dobrać armaturę do łazienki albo nawet zająć się wymianą instalacji w domu. Ma on oczywiście także odpowiednie wykształcenie kierunkowe. Dekorator wnętrz, chociaż jest to zawód pokrewny, oferuje dużo mniejszy zakres prac, skupiając się na meblach i dodatkach.

Nasza firma uruchomiła nową usługę, jaką jest oferta przygotowana specjalnie dla projektantów w zakresie wykonania indywidualnej zabudowy stolarskiej: drzwi, schodów, podłóg i innych elementów. Więcej na ten temat przeczytasz w zakładceOferta dla projektantów